Znajomość rozwijała się dzięki komunikatorom internetowym z których korzystamy. Piszemy do siebie prawie codziennie w zależności od ilości wolnego czasu i obowiązków, które musimy wykonywać. Mark bo tak ma na imię mój kolega zaprosił mnie, ponieważ chce pokazać mi kościoły, katedrę i wystawy w tamtejszych muzeach. Powiedział mnie ile mam zabrać pieniędzy na wszystkie wejścia, posiłki i atrakcje. Po krótkim czasie odpowiedziałem Mark'owi, że przyjadę. Razem ustaliliśmy termin wyjazdu.

Do Kolonii pojadę busem, ponieważ jest to pewny i sprawdzony środek transportu, który kursuje codziennie. Dwustronny bilet nie kosztuje zbyt dużo więc bez problemu starczy pieniędzy na wszystko. Znajomi mówili mi, że podróż busem nie jest tak wyczerpująca i, że można w spokoju i ciszy czytać książkę.

Na miejscu, a zostałem podwieziony pod sam dom czekał na mnie Mark. Powiedział, że będę mieszkał u niego w domu. Bardzo z tego powodu ucieszyłem się. Dostałem osobny pokój. PO kolacji jeszcze długo ze sobą rozmawialiśmy. Drugiego dnia ruszyliśmy zwiedzać kościoły i katedrę. Pierwsza była Katedra Św. Piotra i Najświętszej Marii Panny. Katedra ta ma bardzo bogatą historię sięgającą 313 roku. W tym samym dniu zwiedziliśmy jeszcze dwa kościoły. Kościół Najświętszej Marii Panny i Kościół Św. Pantaleona. Historia jednego z nich sięga 50 lat naszej ery. Mając za sobą zwiedzanie udaliśmy się do domu. Następnego dnia oraz z dniu następnym byliśmy w licznych muzeach, które urzekły mnie swoimi wystawami. Tak obfity program zwiedzania zapełnił cały pobyt w Kolonii mieście pełnym starych kościołów i zabytków nie sakralnych. Na koniec podziękowałem Mark'owi za gościnę i miło i owocnie spędzone chwile. Powiedziałem jemu,że jak tylko będzie chciał i miał czas będzie mógł przyjechać do mnie i to tym razem ja oprowadzę go po moim mieście. Rozstać się było ciężko ale było to konieczne. Powrót zapewnił mi bus tej samej firmy przewozowej, której bus przywiózł mnie do Niemiec.

Warto jest wyjeżdżać do znajomych, kolegów za granicę, ponieważ łyk kultury sąsiednich krajów jest bardzo potrzebny. Nie ma to jak przyjaźń między osobami różnej narodowości, wyznań i kultury.